Pożyczka na dowód i weryfikacja klienta

Pożyczka na dowód osobisty
Pożyczka na dowód osobisty

Osoby, które szukają dodatkowych pieniędzy pomagających im w realizacji stawianych sobie celów, z pewnością nie raz spotkały się z rozwiązaniem takim, jak pożyczka na dowód. Propozycja tego rodzaju cieszy się coraz większą popularnością, choć nie brakuje osób podchodzących do niej nieufnie. Czy słusznie? Okazuje się, że obawy są dziś nieuzasadnione.

Kto udziela takich pożyczek?

Pożyczka z dowodem może być udzielana jedynie przez pozabankowe instytucje finansowe, banki muszą bowiem przestrzegać znacznie surowszych przepisów polskiego prawa. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet taka bardzo szybka pożyczka nie oznacza braku jakiejkolwiek weryfikacji osoby, która się o nią ubiega. Podmiot, który ją przyznaje jest zobowiązany nie tylko do upewnienia się, co do tożsamości swojego klienta, ale również do sprawdzenia, jakie są jego wcześniejsze doświadczenia ze zobowiązaniami finansowymi. Na szczęście, dowód osobisty jest dokumentem, który w obu przypadkach okazuje się wystarczający. Co ważne, taka pożyczka nie jest już rozwiązaniem drogim, można się więc zdecydować na nią bez obaw, że trudno będzie ją spłacić.

Jak sprawdzany jest klient firmy pożyczkowej

Firmy pozabankowe udzielają pożyczek na dowód i jest to główny dokument potrzebny do weryfikacji klienta i jego zdolności do spłaty pożyczki. Warto tu wspomniec o Hapi Pożyczki, które udziela takich kredytów. Drugim często stosowanym sposobem weryfikacji poza dowodem osobistym jest wysłanie przelewu weryfikacyjnego z konta kredytobiorcy. Przeważnie są to niewielkie kwoty do 1 zł. Przelew potwierdza dane jakie klient podaje we wniosku kredytowym. Pieniądze z przelewu sprawdzającego są niemal natychmiast zwracane na konto klienta.

1 Comment

  1. Z dowodem w internecie to nie problem, nawet jeśli masz jakieś wpisy w BIKu to jest szansa.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*