Czy dowód wystarcza żeby wziąć pożyczkę?

Pożyczka na dowód, weryfikacja klienta
Pożyczka na dowód, weryfikacja klienta

Czas to dla nas argument

Gdy interesuje nas szybka pożyczka, na ogół nie ukrywamy tego, że mamy w stosunku do niej pewne obawy. Z jednej strony wiemy, że potrzebujemy pieniędzy i nie możemy na nie czekać, z drugiej jednak obawiamy się nierzetelności. Na szczęście okazuje się, że nasze obawy nie znajdują uzasadnienia. Pożyczka z dowodem pozwala na szybkie zdobycie gotówki, nie ma w niej jednak niczego, co nie byłoby zgodne z prawem. Polskie prawo w ostatnich latach bardzo się zmieniło na korzyść konsumentów. Firmy pożyczkowe były zmuszone do obniżenia prowizji i opłat za tzw. chwilówki. Mimo wszystko ilość takich firm na rynku wcale nie spadała, wręcz przeciwnie. Klienci obecnie mają bardzo szerokie spektrum wyboru firm pożyczkowych.

Jeśli nie w banku to gdzie?

Instytucje pozabankowe udzielające nam kredytu gotówkowego, również są zobowiązane do przeprowadzenia procedury weryfikacyjnej. Co ważne, leży to nie tylko w ich, ale i w naszym interesie, nikt nie chciałby bowiem, aby można było uzyskać pieniądze posługując się cudzymi danymi. Kredyt na dowód pozwala nie tylko na weryfikację klienta, ale i na upewnienie się, że nie figuruje on w jednej z baz danych, które gromadzą informacje o nierzetelnych pożyczkobiorcach. Każda firma ma nieco inne kryteria przyznawania pieniędzy, każda jednak chce zdobyć nasze najważniejsze dane już choćby po to, aby wiedzieć, czego oczekiwać. Dzięki dowodowi osobistemu jest to możliwe.

Firmy pozabankowe w Polsce

W Polsce działa kilkadziesiąt firm, które udzielają pożyczek na dowód, ze znacznie mniejszymi wymaganiami odnośnie weryfikacji klientów niż w przypadku tradycyjnych banków. Jest to spowodowane nie tylko wymaganiami jakie narzuca Nadzór Bankowy, ale także samymi rozmiarami organizacji. Bank jako ogromna instytucja potrzebuje znacznie więcej czasu aby dostosować się do wymagań jakie stawia rynek. A do tego wnioski kredytowe nie musza być skomplikowanym dokumentem czy procedurą. Firmy, które udzielają pożyczki pozabankowj niejednokrotnie wymagają od nas jedynie dowodu osobistego i przelewu do weryfikacji naszej tożsamości. W przypadku banku taka procedura w zasadzie nie istnieje, a już na pewno nie w stosunku do nowych klientów.

5 Comments

  1. Jak szukam pożyczki to zaczynam od Internetu, chodzenie po bankach i odbijanie się od ściany do ściany to nie dla mnie. Poza tym bank chce tyle samo dokumentów co pożycza papierów 🙂 Ludzie przecież chcę pożyczyć 400 zł na 2 tygodnie, po co wam te wszystkie świstki, nie mówię o dowodzie osobistym bo wiadomo, że trzeba takie rzeczy sprawdzić, ale zaświadczenia, potwierdzenia, milion zgód na windykację, weksle 🙂 Poważnie? To ja dziękuję za taką usługę. Wybieram w sieci!

  2. Przeważnie firmy wymagają dowodu osobistego, ale przy kredytach przez Internet dodatkowo weryfikacja odbywa sie przez konto bankowe lub jakiś opłacony rachunek wystawiony na mnie. Czasem wystarczy numer telefonu, stąd taka popularność pożyczek przez telefon.

  3. Bez dowodu to w zasadzie jest trudno 🙂 Co prawda można się też posługiwać paszportem, ale nie wiem dlaczego pozabankowe wolą jednak dowód osobisty.

  4. Skończone 18 lat i dokument potwierdzający tożsamość, u nas to dowód lub paszport. Oba te dokumenty sa honorowane przez firmy pożyczkowe.

  5. Ilekroć brałem kredyt to zawsze był potrzebny dokument do potwierdzenia tożsamości, dowód lub paszport.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*